Czym jest procedura uproszczona?

Usprawnienie wszelkich procesów związanych z handlem zagranicznym to cel każdego przedsiębiorstwa zajmującego się importem oraz eksportem. Jednym z najbardziej korzystnych przepisów dla przedsiębiorców, który pozwala znacznie usprawnić transport, jest procedura uproszczona – stosowana w przypadku tzw. solidnych importerów oraz eksporterów. Nasza firma, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, przekaże wszelkie informacje na temat procedury uproszczonej i wdroży w przedsiębiorstwie takie rozwiązania, które pozwolą ją stosować i czerpać z niej bardzo duże korzyści.

Procedura uproszczona – typy i korzyści

Najbardziej powszechną procedurą uproszczoną, jaką stosuje się na terenie Unii Europejskiej jest wpis towarów do rejestru. Rzadziej korzysta się z uproszczeń w postaci zgłoszenia celnego uproszczonego oraz złożenia dokumentów handlowych czy urzędowych z wnioskiem o objęcie transportowanych towarów procedurą celną. Skorzystanie z którejkolwiek formy uproszczeń daje bardzo wiele korzyści każdemu przedsiębiorstwu, które zajmuje się importem oraz eksportem towarów.

Oczywiście podstawową zaletą procedury uproszczonej jest znaczne skrócenie odprawy celnej – zwykle do jednej godziny, co znacznie usprawnia transport i eliminuje problem związany z przestojem towarów. Skrócenie czasu odprawy celnej powoduje także oszczędności finansowe, również poprzez wyeliminowanie opłat manipulacyjnych dla Urzędu Celnego. Co więcej – korzystając z procedury celnej, przedsiębiorstwo ma możliwość bardzo dokładnego planowania dostaw oraz strategii działania, ponieważ nie dochodzi do przestojów i wydłużenia się czasu odprawy. Procedura uproszczona to nowoczesne rozwiązanie wprowadzone przez Unię Europejską, które podnosi również rangę firmy.

Jak możemy Państwu pomóc?

Aby korzystać z procedury uproszczonej i cieszyć się mniej skomplikowanymi, kosztownymi oraz dużo krótszymi odprawami celnymi, należy uzyskać stosowną zgodę od odpowiednich organów. Nasza firma, wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, pragnących optymalizować swoje działania, pomoże Państwu w uzyskaniu takiej zgody. Wdrażamy nowoczesne systemy w firmach, doradzamy, reprezentujemy przed organami celnymi, a także zajmujemy się wszelkimi niezbędnymi kwestiami formalnymi, dzięki którym będziecie Państwo mieli możliwość działać sprawniej i skuteczniej. Procedura celna to szansa dla wszystkim importerów i eksporterów, z której zdecydowanie warto skorzystać – jeżeli chcecie Państwo z niej skorzystać, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!