customs compliance

Przedsiębiorcy posiadają często liczne kłopoty w kontaktach z urzędem celnym. Duże starty finansowe spowodowane złym zastosowaniem prawa, często wynikające z niewiedzy przedsiębiorcy lub jego pracowników, przestoje towarów, które negatywnie wpływają na płynność finansową firmy, zła reputacja przedsiębiorstwa, która wynika z wcześniej popełnionych błędów – właściciela firmy zajmującej się importem i eksportem może spotkać naprawdę wiele rudności. Dlatego właśnie agencja celna Rusak Business Services zdecydowało się na wprowadzenie zupełnie nowej usługi – customs compliance http://rusak.pl/customs-compliance, która ma pomóc wszystkim podmiotom gospodarczym, które potrzebują profesjonalnej opieki i profesjonalnego doradztwa.

Wykorzystaj swój potencjał

Usługa customs compliance została stworzona z tą myślą, aby każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność importową i eksportową mógł w pełni wykorzystać swój potencjał. Do tej pory nie było tak bardzo rozbudowanej oferty dla przedsiębiorców, tak wyspecjalizowanej, a także kompleksowej usługi.

Usługa customs compliance

Usługa customs compliance jest bardzo kompleksowa. W jej skład wchodzi wiele działań, które są dziś bardzo potrzebne, aby działalność gospodarcza oparta na eksporcie oraz imporcie mogła działać sprawnie, wykorzystując cały swój potencjał.

Usługa customs compliance to przede wszystkim profesjonalne audyty zgłoszeń celnych. Jest on bardzo potrzebny, ponieważ następują bardzo częste modyfikacje zasad funkcjonowania handlu, zwłaszcza handlu zagranicznego poza Unię Europejską.

Ponadto, pakiet ten zapewnia analizę przepisów oraz regulacji celnych, dzięki czemu można być „na bieżąco” ze wszystkimi najnowszymi regulacjami dotyczącymi eksportu i importu towarów. Ponadto, usługa customs compliance obejmuje również zarządzanie klasyfikacją towarów, która bardzo często sprawia przedsiębiorcom naprawdę wiele trudności, a wykonana niepoprawnie, ciągnie za sobą konsekwencje finansowe. Kolejne udogodnienia w tej usłudze to pozyskiwanie informacji o pochodzeniu towarów, procedury specjalne, których zadaniem jest optymalizowanie kosztów, analiza oraz weryfikacja wartości celnej oraz zarządzanie agencjami celnymi. Jak widać, usługa ta jest bardzo rozbudowana  i mogą z niej skorzystać wszystkie te przedsiębiorstwa, którym w szczególny sposób zależy na rzetelności i efektywności wykonywanych przez nich działań. Możliwość współpracy z dobrą agencją celną daje wiele możliwości, które wpływają na efektywniejsze zarządzanie całą firmą – warto zatem zdecydować się na taka współpracę.