agencja celna łódź

Jeżeli posiadasz problemy związane z przygotowaniem, ale również wysyłką towarów, jeżeli skomplikowana wydaje Ci się odprawa celna, wtedy powinieneś zdecydować się na profesjonalne usługi – agencja celna łódź może być doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli zależy Ci na utrzymaniu płynności finansowej oraz na stałych zleceniach zarówno importu jak i eksportu towarów.

Agencja celna łódź http://rusak.pl/biuro-agencji-celnej-lodz/ – czyli kto?

W agencjach celnych, takich jak agencja celna łódź pracują specjaliści, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Znają oni zagadnienia zarówno teoretyczne jak i praktyczne i świetnie czują się w przepisach prawa celnego. Właśnie dlatego, warto mieć taką agencję właśnie po swojej stronie – aby nigdy nie obawiać się o to, że nasza niewiedza spowoduje poważne problemy dla całej firmy.  Dobra agencja celna łódź to osoby doświadczone, posiadające wiele kontaktów zawodowych, bogate doświadczenie, bogatą bazę danych oraz wiele umiejętności przydających się w tej pracy. Odpowiednio dobrana agencja celna zadba o interesy firmy, stosując się do obowiązujących procedur oraz do obowiązującego prawa.

Agencja celna łódź może również pomóc w wypełnieniu wniosków, dzięki którym można uzyskać status AEO.  Jego uzyskanie nie jest łatwe, dlatego często bez odpowiedniej pomocy, wielu przedsiębiorców rezygnuje. Przedsiębiorca musi wykazać, że przestrzega wszystkich przepisów prawa celnego – i oczywiście nie tylko, że posiada odpowiedni system zarządzana ewidencjami, a także że jego wypłacalność oczywista i  nie ma co do niej żadnych zarzutów. W zmianach w statucie AEO, które nastąpiły w roku 2016, przedsiębiorca musi również wykazać, że zatrudnia on osoby wykwalifikowane i kompetentne i że zachowane są w jego firmie wszystkie standardy bezpieczeństwa i ochrony, oczywiście w odniesieniu do łańcucha dostaw.

Dobra agencja celna może również znacznie zmniejszyć koszty. Chodzi głównie o zmianę kosztów stałych na koszty zmienne, niższe koszty osobowe, a także znaczne niższe koszty związane z administrowaniem procesami logistycznymi. Warto zatem znaleźć taką agencję, która będzie mogła dopasować się działaniami do naszych indywidualnych potrzeb. Dzięki agencji można mieć korzyści nie tylko finansowe, ale również operacyjne oraz formalne – wszystko to może w znaczny sposób ułatwić pracę w przedsiębiorstwie i zwiększyć płynność przesyłek, co oczywiście pozytywnie odbija się na finansach firmy i na jej rozwoju. W dobrą agencję celną, w której pracują znający się na prawie celnym, warto mieć po swojej stronie!